מה עושים עם מחשב ישן ?

מה עושים עם מחשב ישן ?
קודם כל בואו נגדיר מה זה ישן. ישן זה מחשב בן 6 שנים לפחות. כשמתחילות בעיות, לא לשדרג! אני חוזר שוב לא לשדרג!. לא להגדיל זיכרון, לא להחליף דיסק קשיח... לקנות חדש.

למה חדש ? משתי סיבות עיקריות:
הראשונה: היא שהחלקים למחשבים בגיל הזה, במידה וקיימים, יקרים עקב חוסר דרישה ולרכוש אותם משומשים זה מתכון לבעיות נוספות שיגיעו בהמשך.
השנייה:  גם אם זה יעבוד, זה לא להרבה זמן ויתחילו בעיות אחרות ובסופו של דבר, זה יתסכל ותקנו חדש. ברוב המקרים בלתי אפשר להעביר את החלקים למחשב החדש שתרכשו וזה יהיה כסף שפשוט נזרק לפח. הטכנולוגיה של הרכיבים השתנתה כל כך הרבה במהלך השנים האחרונות וזו הסיבה שאי אפשר להעביר מעבדים וזיכרונות למשל למחשבים הקיימים היום.

טוב, אז מה עושים עם אלו שגילם פחות מחמש שנים...? במקרה כזה יש מה לעשות והרבה 

בשלב הראשון עדיף לקרוא לטכנאי כדי שיראה את מה שקיים. נתקלתי במחשבים שהרכיבים שלהם היו מאיכות נמוכה או שלמרות שהכל עובד...
​​​​​​​הזיכרון קטן מידי, המעבד חלש מדי...ישנם גם מקרים שזיהיתי שהחומרה כבר לא כל כך מתפקדת כמו שצריך ועלות השדרוג/תיקון לא מצדיקה החלפה.

דרך אגב, רוב הבעיות שהמחשב נהייה איטי נובעות מבעיות תוכנה שהתקין המשתמש ולאו דווקא מבעיות חומרה. זו עוד סיבה לקרוא לטכנאי להתבונן בקיים.

במידה והמחשב נבדק והכל תקין ובכל זאת המחשב איטי, מנסיון אישי, השדרוג שהכי מומלץ למחשב ישן (פחות מחמש שנים) הוא להוסיף דיסק SSD.
לא תאמינו איך המחשב יקום לתחייה. דיסק בנפח של120GB בהחלט מספיק לרוב המשתמשים.ובכל זאת אני ממליץ על מינימום של 240GB כי ההפרש במחיר אינו משמעותי
התקנות של אופיס ומערכת ההפעלה לדוגמא יתפסו 40GB והיתר יישאר למסמכים תמונות וכו....
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק