כותרת

לאחרונה נתקלתי רבות בשאלה: מחשב נייד או נייח?

החלטתי להתגייס ולהציג מספר היבטים הקשורים לקושייה הנל 🙂 לשם כך ,אחלק את זה למספר פרמטרים:

ביצועים :

הנייד חלש יותר בביצועים ומהירויות התגובה שלו נמוכות יותר מאשר מחשב נייח במפרט זהה.
שדרוגים:
כשקונים נייד, מלבד שינויים שאפשר לעשות בדיסק הקשיח ובזכרון הפנימי, תצטרך/כי להסתדר עם מה שיש. שינוי באופי העבודה, עריכה גראפית למשל יאלץ קנייה של מחשב חדש במידה והמפרט של זה הקיים אינו חזק מספיק. בנייח טווח השדרוגים רחב יותר ומאפשר להפוך מחשב משרדי למחשב לעריכה גראפית בעזרת הוספת הרכיבים החסרים.
שירות:
במידה ויש בעיית חומרה, יש לשלוח את הנייד למעבדות החברה ולהמתין עד שובו. בנייח לעומת זאת אפשר לטפל בכל בעיות החומרה בבית הלקוח/ה. כמו כן תיקון של מחשב נייד או החלפת חלק לרוב יותר יקרה מתיקון מחשב נייח.
אחריות:
הניידים ברובם באים עם שנת אחריות אחת. אפשר, במעמד הקנייה, להוסיף עוד שנתיים אחריות אולם רבים לא עושים זאת. בנייח לעומת זאת שלוש שנות אחריות הן ברירת המחדל.
עמידות:
מחשבים נייחים מחזיקים יותר שנים מניידים.
נוחות:
בפרמטר זה מצטיין הנייד על פני הנייח. אפשר לקחת אותו לכל מקום . העכבר והמקלדת המובנים בנייד מאפשרים לחסוך סיבוך מיותר בעת גלישה באינטרנט או צפייה בסרטים בחדר השינה לדוגמא. כמו כן הסוללה הקיימת בנייד מאפשרת לך לעבוד גם בהפסקות חשמל או בדרכים 

לסיכום: אם אין סיבה ממשית לצורךבניידות (לימודים, עבודה), מחשב נייח נותן תמורה גדולה יותר למחיר וגם גמיש יותר בשינוי ייעוד במידת הצורך. כולי תקווה שזה יעזור למתלבטים/ות לקחת את ההחלטה הנכונה 

Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק